Translate

duminică, 23 februarie 2014

Amicale

Cu o saptamana inaintea returului , echipele au incercat sa se aseze si sa gaseasca formula ideala intr-un prim si ultim test amical.
 Astfel la Leresti , pe o vreme mohorata , s-au intalnit gazdle cu liderul AS Dragoslavele, intr-un meci curat , spectaculos . Au invins oaspetii cu 2-0 (0-0) , pe fondul schimbarilor din a doua repriza din echipa Lerestiului.
    Prima repriza jocul a fost echilibrat , cu ocazii de ambele parti , un oarecare plus de omogenitate la oaspeti . Repriza secunda , odata cu schimbarile survenite , oaspetii inscriu de doua ori , gazdele rateaza un penalty prin Alex Popescu si alte doua trei faze clare de gol.
   Un amical util pentru ambele echipe si asa cum am mai spus , curat , fara accidentari!