Joi dupa amiaza s-au desfasurat jocurile etapei a 25-a. Pe o ploaie mocaneasca , si terenuri grele , s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

A.S. SPORTING MIHAESTI -- A.S. CIMENTUL VALEA MARE  =1-1( 0-1)
 A.S. GODENI --- A.S. NEW TIMES CAMPULUNG =3-0( 0-0)
A.S. REAL VLADESTI  ---A.S. BUGHEA DE JOS =5-3(2-1)
 A.S. INTER. COTESTI  ----A.S. FLACARA BOTENI=3-1(2-1 )
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI --- A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI =0-1(0-1)
A.S. CETATENI--- A.S. INTER. ANINOASA =9-0( 4-0)
A.S. LERESTI ---A.S. PARTIZANUL VLADESTI =2-1(0-0)
 A.S. DRAGOSLAVELE --- A.S. SCHITU GOLESTI =5-2( 3-1)
 A.S. STILPENI RADESTI ---A.S. BALILESTI =2-0( 2-0)

Cum au fost terenurile la voi? La Leresti terenul s-a tinut bine desi a -4plouat non stop. Jocul a inceput echilibrat  cu dominarea gazdelor care au ratat pe parcursul reprizei 3 mari oportunitati de poarta .
 Repriza secunda aduce si doua schimbari utile in jocul gazdelor , si se deschide scorul prin Nica la o incursiune frumoasa a lui Suseanu , 1-0. Gazdele continua in atac si inscriu din nou prin Slaninoiu din fata portii la centrarea lui Alex Popescu 2-0. Oaspetii incerac si ei cate ceva dar pe final , la un hent in careul gazdelor , Partizanul reduce scourl din penalty si incearca sa gaseasca egalarea. Meciul se anima in ultimele 10 minute si apar ocazii la ambele porti dar scorul final ramane 2-1. Meci frumos , pe o vreme grea, fara faulturi sau aciidentari nedorite.