Campionat 2016-2017

Translate

duminică, 7 septembrie 2014

Rezultatele etapei a 3-a

Incheiata la ora 18.00 , etapa a 3-a adus goluri multe si rezultate spectaculoase. Dar iata rezultatele:

A.S. BUGHEA DE JOS --- A.S. LERESTI =2-3(1-0)
 A.S. GODENI --- A.S. DRAGOSLAVELE =0-5(0-1)
A.S. INTER. ANINOASA--- A.S. CETATENI =1-3( 0-1)
 A.S. PARTIZANUL VLADESTI - STA

A.S. SCHITU GOLESTI --- A.S. CIMENTUL VALEA MARE  =4-3( 2-1)
 A.S. BALILESTI--- A.S. PETROLUL HIRTIESTI =3-2( 2-1)
 A.S. FLACARA BOTENI --- A.S. INTER. COTESTI =3-3( 2-1)
 A.S. SPORTING MIHAESTI--- A.S. STILPENI RADESTI=3-5( 2-1)

Rasturnari spectaculoase au avut loc la Campulung , Schitu sau Mihaesti si a surprins victoria la scor a celor de la Dragoslavele.  La Schitu 4 goluri in ultimele 15 minute si spectacol dupa ce .dupa 3-1 , oaspetii egaleaza in 2 minute si totusi Schitu invinge pe final!Cetateniul are un start excelent de campionat  si se inscrie la primele locuri Iar la Campulung de la ora 16.oo un meci placut , modest tehnic dar spectaculos ca si rasturnari de scor sio numar de ocazii.
 Astfel , inceput in nota de dominare a Lerestiului , meciul se echilibreaza si marile ocazii apar pentru Bughea care irosesc 3 oportunitati mari de a inscrie, Lerestiul rateaza la randu-i doua ocazii iar in prelungirile primei reprize , gazdele inscriu la o faza suspecta de ofside. 1-0.
  Dupa pauza meciul incepe anost , cu Bughea departe de propria poarta . Usor , usor Lerstiul pune presiune si joaca cu portarul la 30 de m , iar dupa un fault pe 18 m , Parvu inscriedin lovitura libera 1-1. lrestiul forteaza si cu 15 min inainte de final preia conducerea dupa ce Catarama paseaza decisv lui Badu 1-2. Oarecum pe fondul unei relaxari , Bughea egaleaza la lovitura de cap a lui Soare 2-2 , pentru ca mai apoi sa rateze doua ocazii uriase singur cu portarul . La a doua, Popescu preia si pleaca pe contraatac , pasa lui Liviu in tusa , centrare perfecta si Badu inscrie cu capul golul victoriei 2-3 si primele puncte ale Lerestiului in acest sezon dupa o victorie muncita!
 Urmeaza adevaratul test la Dragoslavele , echipa momentului ca si puncte si pofta de joc.