Duminica superba de Martie , ideala pentru fotbal in seria Nord. Prima etapa a returului nu a adus surprize , calculul hartiei fiind mentinut .

A.S. BUGHEA DE JOS--  A.S. GODENI =0 - 2 (0-2)
 A.S. LERESTI-- A.S. INTER. ANINOASA =8 - 0 ( 4-0)
 A.S. DRAGOSLAVELE--A.S. PARTIZANUL VLADESTI = 8 - 0  (4-0)
 A.S. CETATENI -- A.S. SCHITU GOLESTI =3 - 0( 0-0)
STA - A.S. BALILESTI
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE--  A.S. FLACARA BOTENI =5 - 1( 4-0)
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI -- A.S. SPORTING MIHAESTI =4 - 2 (1-1)
 A.S. INTER. COTESTI -- A.S. STILPENI RADESTI =2 - 3( 1-0)

Scoruri fluviu la Leresti si Dragoslavele , surprinde infrangerea celor de la Mihaesti la HartiesValea Mare , in rest asa cum am mai zis rezultate normale.

La Leresti lume destul de multa .imbiata de vremea de afara , la un meci fara istoric , in care  oaspetii nu au sutat nici un sut pe, sau catre poarta gazdelor.  Un galop de sanatate care putea fi mult mai mare daca , exista mai multa concentrare in fata portii.
 Ocaziile au inceput cu bara lui Popescu din lovitura libera, tot el trecand pe langa deschiderea scorului la centrarea lui Liviu. Golul vin in minutul 15 cand Cata parvu , suteaza in poarta goala mingea respinsa de portarul oaspetilor 1-0. In minutul 30 Alex Popescu majoreaza scorul la 2-0, si dubla lui Badu din minutele 39 si 45+1 aduce scorul la 4-0.
 Repriza secunda are acelasi scenariu , noul intrat Flavius Catarama inscriind pentru 5-0 in min 58 , Parvu face si el dubla printr-un sut sub bara din unghi in min 74 6-0. Iulica mareste diferenta la 7-0 in min 76 iar Pascu inchide seria golurilor in minutul 78.
 S-a simtit in ocul echipei revenirea lui Cata Dasacalu, care a avut si o bara in minutul 82 , si pofta de joc a tinerilor intrati dupa pauza.
 Usor . usor  isi face loc in echipa si Andrei care joaca foarte bine fundas pe ambele benzi , lucru imbucurator.
  Urmeaza o deplasare grea la Godeni pentru Leresti.