Etapa a 4-a a adus rezultate normale , in cea mai calduroasa duminica din septembrie , pe o vreme de iulie.

A.S. FLACARA BOTENI-- A.S. BUGHEA DE JOS  =3 - 2
A.S. SCHITU GOLESTI--A.S. INTER. COTESTI  =3 - 3
A.S. GODENI--  A.S. SPORTING MIHAESTI= 3 - 0
A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI II-- A.S. LERESTI  =1 - 4(0-1)
A.S. PARTIZANUL VLADESTI --A.S. VULTURUL VULTURESTI  =1 - 4
A.S. PETROLUL HIRTIESTI --A.S. CIMENTUL VALEA MARE= 1 - 2
 A.S. INTER. ANINOASA-- A.S. CETATENI= 2 - 6

La Berevoiesti , teren bun si doua echipe dornice de fotbal. Gazdele cu jumatate din echipa de divizia D , iar oaspetii fara 3 jucatori de baza plecati in strainatate  sau absenti ( Mos, Alex Popescu si Catarama)
  Lerestiul incepe jocul bine si se instaleaza in jumatatea adversa , ratand cateva ocazii prin Branescu sau Aly Dragan. Gazdele au doar doua ocazii , la o lovitura libera si un sut pe langa poarta , in rest toata prima repriza a fost controlata de Leresti. Lerestiul si reuseste sa inscrie din penalty prin Aly Dragan in minutul 32. 0-1.
  Repriza secunda aduce gazdele in atac, si presiune la poarta Lerestiului , dar doar 5 minute ,cacai Lerestiul majoreaza scorul prin Branescu cu un sut de la 18 m pe jos, 0-2.    Se face 0-3 cand Aly Dragan suteaza de la 30m din drop printre mainile portarului. Gazdele raman in 10 oameni dupa o eliminare la o intrare criminala asupra aceluiasi  Aly Dragan , asa ca Lerestiul zburda pe teren si rateaza cu nonsalanta 4-5 oportunitai clare de a inscrie. O face totusi din nou prin Cata Parvu din lovitura libera , minge deviata de un fundas si la 0-4, oaspetii se relaxeaza total.
 Gazdele profita si au cateva ocazii mari de a inscrie , si o fac pe final din lovitura libera de la 17 ,m sut sub bara , 1-4.
  Lerestiul a facut de departe celmai bun joc din acest sezon, cu un joc de pase aerisit si exact. A contat si adversarul deschis la joc si terenul destul de bun.