Campionat 2016-2017

Translate

miercuri, 20 septembrie 2017

Meci spectaculos in cupa la Leresti , povestea merge mai departe.......

Etapa a 2-a a cupei Romaniei faza judeteana 2018-2019 , a adus  la Leresti nou inffintata AS Inter Campulung , singura reprezentata a municipiului Campulung in fotbal.
 Arbitraj  de liga a 3-a , Naidin fiind unul din tinerii de perspectiva ai arbitrajului din Arges , lume destula in tribune , doua echipe ce se respecta , toate ingredientele pentru un specatcol sportiv de calitate !
     Oaspetii , un amestec de experienta si tinerete , multi juniori fiind promovati la divizionara D , au inceput meciul in atac , dominand jumatatea terenului , desi cele mai mari ocazii le are Lerestiul , doar imprecizia atacantilor facand ca tabela sa ramana neschimbata.
    Oapsetii inscriu primii prin Alex . care profita de indecizia fundasilor si isncrie pe langa portar  din 6m  0-1. Lerestiul are o ocazie mare cand Diaconu apara excelent lovitura lui Aly Dragan , dar si alte oportunitati irosite , la pauza 0-1 .
   Repriza secunda aduce nori negrii de furtuna pe cer, dar din fericire nu ploua asa ca Lerestiul se arunca in atac cautand egalarea , Romy scuturand bara la prima ocazie. oapsetii inteapa prin acelasi Alex pe contraatac si se face 0-2 , cu un sut pe langa portar .
 Lerestiul trece tot jocul pe atac si risca , la prima oportunitate oaspetii marcand pe contrratac 0-3 si meciul pare jucat in minutul 60.
 Lerestiul nu isi pierde speranta si ataca cu toate liniile , dupa ocaziile mari ale lui Catarama si Branescu , vine si golul la un  penalty facut si fructificat de Flavius in min 70 ,1-3. Lerestiul prinde aripi si in minutul 75 se face 2-3 cand Romy inscrie cu capul in vinclu dupa centrarea lui Suseanu.
In ultimul sfert de ora vine furtuna , nu din cer ci din partea Lerestiului care isi preseaza adversarul si numai forma buna a lui Diaconu si sansa fac sa nu se inscrie , Catarama ,Tanase, Romy sau Aveigeanu ratand ocazii rarisime. In minutul 90 vine si golul egalizator mult asteptat si binemeritat cand Tanase trimite un trasor din 16m , fara sanse pentru Diaconu 3-3. Lerestiul mai are o ocazie pana la final dar se termina 3-3 si se trece rapid la penalty-uri , fulgerele de pe cer fiind tot mai dese.
  La penalty-uri un alt thriller , Lerestiul inscrie prin Tanase1-0 , oaspetii asemenea 1-1, Lerestiul preia conducrea prin Mohor , 2-1 , apara Sitaru , Lerestiul inscrie 3-1 , oaspetii rateaza.
Flavius suteaza peste poarta in timp ce oapsetii inscriu 3-2. Lerestiul rateaza din nou prin Aly , dar portarul gazdelor apara ultima lovitura de pedepasa si Lerestiul merge meritat mai departe , dupa un meci spectaculos ,apreciat de numerosii spectatori!
  Merita felicitari toti baietii pentru revenirea incredibila din repriza secunda , dar mai ales pentru mobilizarea si presiunea pusa pe adversar!
                        Iata si celelalte rezultate:

A S Flacara Boteni - A S Vulturul Vulturesti -- NEPROGRAMAT
 A C S Gloria Berevoesti -- A S Godeni =4 - 2 (2-2)
 A S Leresti  ---A C S Inter Campulung =6 - 5 (0-1), Dupa prelungiri: 3-3, Penalty: 3-2
 A S Dragoslavele - A S Cetateni
 A S Gica Retevoiescu--- C S DLR Pitesti =9 - 7  (3-2), Dupa prelungiri: 5-5, Penalty: 4-2
A F C Corbi --- A S Micesti 2002 =7 - 5 (0-2), Dupa prelungiri: 3-3, Penalty: 4-2
  A S Ciofringeni - C S Sporting Pitesti
 A S Viitorul Stefanesti 2007  ---A S Deportivo Malureni =7 - 1 (3-1)
 A S Unirea Calinesti --- A S Colibasi =4 - 6 (1-0), Dupa prelungiri: 2-2, Penalty: 2-4
 A S Vulturii Priboieni ---A S Poiana Lacului = 6 - 5( 0-0), Dupa prelungiri: 1-1