Campionat 2016-2017

Translate

duminică, 30 septembrie 2018

Etapa a 6-a, meciuri echilibrate , Lerestiul se distanteaza la 3 puncte in frunte

Etapa a 6-a a ligii a V -a Nord , a adus meciuri echilibrate si schimbari in partea superioara a clasamentului, marea perdanta fiind Partizanul Vladesti care a cazut cateva locuri bune.
  Iata rezultatele:

A S Unirea Bughea de Jos--- A S Vulturii Vulturesti = 2 - 3 (2-1)
 A S Dragoslavele --- A S Partizanul Vladesti =3 - 1 (2-1)
A S Petrolul Hirtiesti ---A S Leresti =1 - 2  (0-1 )
A S Cetateni---A S Godeni =1 - 0 ( 0-0)
 A S Schitu Golesti---  C S Rucar =1 - 3( 1-3)
A S Cimentul Valea Mare Pravat---  A S Flacara Boteni =2 - 0 (0-0)

La Hartiesti , ambitii mari pentru ultima clasata , sa faca un meci bun impotriva liderului , ceea ce de altfel s-a si intamplat.
Lerestiul , inca in lipsa de efectiv ( Sfart , Suseanu , Pascu , Iulica,Castorul  si Cr Popa fiind absenti) a inceput palid meciul si deja in minutul 3 gazdlele aveau doua ocazii mari de a inscrie. Hartiestiul prinde curaj ,vazand lipsa de reactie a Lerestiului si pune presiune multa in terenul advers , in timp ce oaspetii incep sa iasa la joc si rateaza prin Romel din lovitura libera sau Cr.Tanase , sut pe langa. Hartiestiul mai trece in doua randuri pe langa gol , sut respins in corner si sut pe langa , dupa care Lerestiul deschide scorul , cand Tanase paseaza direct la Flavius , care pleaca de la 40m si da mingea pe langa portar 0-1.
  Gazdele mai incearca cate ceva dar incep sa se stinga , in timp ce Romel mai are o ocazie si se termina 0-1 la pauza.
  Partea a doua Lerestiul tine jocul departe de propria poarta si incearca sa se desprinda decisiv , dar jocul devine confuz si incalcit. pe la jumatatea reprizei , gazdele restabilesc egalitatea cu u nsut sub bara de la 20 m , fara sanse pentru portar.1-1.
 Lerestiul simte pericoul unui rezultat negativ si dupa numai 3 minute se desprind pe tabela prin golul lui Mohor din lovitura libera 1-2.
 Ultimul sfert de ora se joaca pe contre , Lerestiul poate inchide jocul la bara lui Romel sau sutul lui Tanase din lovitura libera , in timp ce gazdele forteaza o egalare iluzorie .
   Lerestiul invinge greu , dar meritat , in fata unei echipe care , dupa cum a jucat astazi, nu are ce cauta pe ultimele locuri ale clasamentului!
  AS Leresti continua trend-ul asccendent bun , si odata cu revenirea titularilor absenti , speram intr-un joc mai omogen, dar chiar si asa , ne distantam la 3 puncte de locul 2!
  Restul jocurilor , asa cum am spus, echilibrate , cu victorii asteptate ale favoritelor.