A.S. BUGHEA DE JOS - AS CETATENI= 2 - 4(2-1)

A.S. PARTIZANUL VLADESTI-A.S. SPORTING MIHAESTI= 1 - 1 (1-0)

A.S. PETROLUL HIRTIESTI-A.S. FLACARA BOTENI= 4 - 1(2-1)

A.S. INTER. ANINOASA-A.S. VULTURUL VULTURESTI= 1 - 4(1-1)

A.S. BALILESTI-A.S. LERESTI 2010= 2 - 1(2-1)

A.S. LERESTI-C.S. SPORTING PITESTI= 10 - 0 (5-0)

A.S. GODENI-A.S. SCHITU GOLESTI= 3 - 0 (0-0)

A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT-A.S. INTER. COTESTI= 2 - 1( 0-0)

Din nou rezultate interesante , ce tin lupta din fata extrem de stransa.
Bughea pierde contra liderului dupa o prima repriza buna.
Vladestiul arata ca a iesit din lupta pentru locul 1 si e la al doilea rezultat negativ acasa.
La Hartiesti , gazdele casitga linistit contra vecinei Boteni.
Aninoasa pierde in fata singurei echipe ce a facut maximul de puncte in retur, desi a rezistat o repriza.
 Balilestiul echipa harnica aduce noi puncte in clasament contra celor de la 2010.
In derby-ul de la Godeni , gazdele se impun in partea a doua cu un sec 3-0 si sunt favorite la castigarea
grupei.
 Meci tensionat la Valea Mare , castigat de gazde , Cotestiul in cadere de forma.

La Leresti , vreme buna , teren la fel , joc pe masura. Doua reprize identice ca scor , o singura echipa pe teren , un scor ce putea fi mult mai aspru daca relaxarea nu aparea in jocul Lerestiului. Felicitari baieitilor pentru dispozitia de joc.

Urmeaza etapa restanta de joi ( prima a returului) si duminic derby-ul Lerestiului.

Rezultate prono:                    2-X-1-2-1-1-1-1

18 comentarii:

1. Festival de goluri la Leresti , desi a inceput meciul cu emotii din cauza lotului si a problemelor organizatorice la primul meci pe teren propriu in 2012, Lerestiul a castigat clar , mai usor chiar decat o arata acest scor, aratand o pofta de joc deosebita , incurajata si de adversarul modest.
    Arbitrajul foarte bun , fara probleme si din partea centralului , Lili Musetoiu dar sia acelor doi asistenti.

RăspundețiȘtergere
  2. La Godeni un meci frumos cu ocazii de ambele parti. In prima repriza un meci destul de echilibrat poate cu un plus pentru schitu. In repriza a doua jocul a fost altul cu 3 goluri inscrise de godeni si un meci castigat destul de clar. Arbitrajul unul destul de bun fara gresile semnificative.

3. Poate... mai e mult pana la final unde sper sa fim pe primul loc.

Răspunsuri
    1. Mare atentie la Vulturesti , vine tare din spate. Incercam sa ii batem noi, sa le administram prima infrangere in retur.
      Din pacate noi doi nu nevom inatalni sezonul asta , la meciul cu voi ( ultima etapa) cred ca nu voi fi in tara.

Ștergere
  4. Am vazut ca vin tare din spate dar din cate stiu eu cu mijloace necurate. Da din pacate nu ne vom intalni dak u asa zici.Sper sa ii incurcati pe toti contracandidatii nostrii la titlu. Avem meci direct cu ei peste 2 etape la ei unde sper sa aratam ca suntem mai buni.

5. bine ai revenit Cosmine. E adevarat ca e presiune la Vulturesti , si arbitrajele majoritatea de la Mioveni , dar deh , face parte din joc. Oricum trebuie sa demonstram ca suntem mai buni ca ei , asa cum a zis si Romel.

6. Maine etapa restanta , pentru echipele ce nu au evoluat in prima etapa, meciuri interesante, la Leresti si la la Valea Mare dar nu numai....

7. De ce crezi Romele ca Vulturestiul foloseste mijloace necurate, pregatesti o scuza pentru o eventuala infrangere. Vulturestiul chiar este o echipa buna formata din jucatori tineri.

8. Nu pregatesc nicio scuza pentru infrangere. Am sursele mele cand spun asta. Stiu foarte bine ca au o echipa buna si tanara.

9. Nu stiu ce surse ai dar singurele echipe care folosesc mijloace necurate sunt Cetatenii si Vladestii.

10. o sa vedem la ora meciului cat de curati sunt si ei sau voi dak esti de la vulturesti. Ce mijloace necurate folosesc cetateni si vladesti?

11. App care au fost rezultatele din restanta? stie cineva?

Răspunsuri
    1. Lerestiul a facut 2-2 la Valea Mare, dar castiga cu 3-0 la masa verde, iar Sporting Campulung a batut pe Hartiesti cu 2-1. Celelalte restante se joaca joia viitoare.