A.S. INTER. ANINOASA--A.S. GODENI= 1-2 ( 0-0)

A.S. PETROLUL HIRTIESTI--A.S. CIMENTUL VALEA MARE= 3-1( 2-1

A.S. PARTIZANUL VLADESTI--A.S. INTER. COTESTI= 4-1 ( 1-1)

A.S. CETATENI--A.S. SCHITU GOLESTI= 2-1( 0-1)

A.S. SPORTING MIHAESTi--C.S. SPORTING PITESTI= 3-2( 1-1)

A.S. FLACARA BOTENI--A.S. LERESTI 2010= 1-2( 1-1)

A.S. VULTURUL VULTURESTI--A.S. BUGHEA DE JOS= 4-1( 2-0)

Etapa linistitA, ca intreg finalul de campionat , cu rezultate normale.
Lerestiul cedeaza primele puncte  prin egalul de la Balilesti , unei echipe ce de multa cauta victoria impotriva noastra.
Vladestiul invinge pe Cotesti si Cetateniul pe Schitu , in cele mai echilibrate jocuri ale etapei , si cu doua etape inainte de final , nimic nu se mai poate schimba in primele 3 locuri.
 Salutari tuturor din Norvegia!
 Godeniul , dupa o repriza prima extrem de slaba , castiga chinuit la Aninoasa , si mai sa relanseze aceste ultime doua etape.

10 comentarii:

1. Cuca , daca ti-ai facut cont pe skype sau mess sau viber , sa mi-l trimiti si mie prin sms pe nr meu .

RăspundețiȘtergere
  2. Salut Gicuta.Dupa cum era si normal sa apara si la noi o oboseala,dar si cu multi absenti astazi am facut un joc foarte bun chiar daca scorul e mincinos.Jocul a inceput clar cu dominarea noastra.Apoi au inceput si ratarile lui Vize cu capul singur cu portarul,Boata cu un dribling in plus,dar si Sami.Prima repriza se termina egal.Apoi tot noi la constructie,iar apoi reusim sa marcam prin Boata.Apoi gazdele reusesc sa egaleze.Pe final un 11 metri clar neacordat pentru noi,dar si o prestatie negativa a unei brigade din Pitesti.Salutari.O SEARA BUNA.

Răspunsuri
    1. Am vb cu Dragos pe mess ,pacat ca ati pierdut 2 pct , teren super bun , ocazii multe , asta e , pregatiti-va de banchet :)

Ștergere
  3. A fost destul de greu no1. Mai greu de cat ne asteptam. Bine ca s-a terminat cu bine. Ne am facut jocul greu prin cateva ratari in prima repriza apoi a venit si o prestatie proasta a arbitrului Avrigeanu, acordandu-le 11 metri destul de usor. Un joc bun al celor de la aninoasa per ansamblu. bafta

4. Important e ca nu ati patit ca Bute. Oricum felicitari ptr titlu. Berea o dai la.toamna ;)

5. Salut GICUTA.O duminica frumoasa dar si obositoare dupa cheful de aseara,oboseala de la meci dar si lupta cu ALBINELE care m-au intepat pe unde m-au prins.Chiar si acum am un ochi si partea dreapta a capului unflat.Asta e ce sa facem.In rest un joc deschis cu faze de poarta,cu o eliminare,faze controversate.....O ZI BUNA.ELY

6. Un meci castigat, aparent greu, la limita... In schimb , raportul ocaziilor a fost de 7-1 pentru Leresti, cu un arbirtaj ce ne-a dezavantajat grav. Singuri adversari notabili au fost cele cateva sute de albine ce au ravnit la dulceturile de baieti din teren... Sau la alcoolul ce-l emanau din belsug... Gazdele sportive si decente.. Ca-ntodeauna !