A.S. BEREVOIESTI-- A.S. PARTIZANUL VLADESTI P=5-0(3-0 )
A.S. REAL VLADESTI -- A.S. BALILESTI =2-0(1-0)
 A.S. BUGHEA DE JOS -- A.S. VULTURUL VULTURESTI=2-3( 0-1)
 A.S. INTER. COTESTI--  A.S. CIMENTUL VALEA MARE =4-1( 2-0)
 A.S. FLACARA BOTENI -- A.S. GODENI =2-4( 0-2)
A.S. DRAGOSLAVELE--A.S. INTER. ANINOASA =2-1(1-1)
 A.S. SCHITU GOLESTI-- A.S. LERESTI =1-3( 1-1)

A.S. CETATENI ---- A.S. PETROLUL HIRTIESTI =3-2(1-0)

Rezultate asteptate , pronosticurile o confirma , asa ca nu sunt multe de comentat etapa asta. Poate doar rezultatele stranse de la Bughea , Cetateni si Dragoslavele unde au existat ceva suspans.
 Suspans a fost si la Schitu unde pe o vreme urata de toamna , burnita si 3C, Lerestiul venea sa confirme parcursul bun din ultimele etape.
Frigul pune echipele in miscare si  jocul incepe cu 3 ocazii in primele 2 , sut Vasi putin pe langa in secunda 10 , sut Ana ptr gazde in  min 1 si marea ocazie a lui Mache la faza urmatoare sut aparat de portar.
  Lerestiul domina jocul dar cei ce inscriu sunt gazdele cand la o centrare catre poarta , portarul oaspetilor scapa mingea in poarta dupa o accidentare la picior .1-0  Lerestiul reincepe atacurile si are mari ocazii prin Alex Popescu , Mache si Vasi. Acelasi Vasi inscrie cu un sut puternic de la 20m 1-1. Acesta e si scorul pauzei , repriza secunda incepand cu un asalt la poarta gazdelor , portarul gazda facand minuni la numeroasele ocazii ale lui Mache , Mos ,Vasi , etc. Golurile vin cu 15 minute inainte de final , acelasi Vasi inscriind cu o bolta cu capul 1-2. Lerestiul forteaza si Bebe inscrie cu calcaiul de la 5 m la o pasa a lui Boata 1-3. Gazdele incearca totul pe final si rateaza un penalty in min 85 si mai au 1-2 ocazii dar fara a pune la indoiala victoria Lerestiului.. Rezultat corect si Lerestiul ramane in urmarirea primului loc ,alaturi de Godeni , Berevoiesti si Vulturesti!