A.S. LERESTI == A.S. BUGHEA DE JOS =1 - 0 (1-0)
 A.S. DRAGOSLAVELE== A.S. GODENI =0 - 1(0-1)
 A.S. CETATENI == A.S. INTER. ANINOASA =3 - 2 (2-0)
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE == A.S. SCHITU GOLESTI=4 - 1 (3-0)
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI== A.S. BALILESTI =3 - 2 ( 2-2)
A.S. INTER. COTESTI== A.S. FLACARA BOTENI = 3 - 1 (1-0)
 A.S. STILPENI RADESTI ==A.S. SPORTING MIHAESTI=5 - 1 ( 2-0)

Godeniul a demonstrat ca nu intamplator a invins etapa trecuta si a schimbat liderul prin victoria contra lui AS Dragoslavele.
 Cetateniu a tremurat putin la meciul cu Aninoasa , in timp ce Valea mare confirma si invige acasa pe Schitu.
 Hartiestiul surprinde prin victoria contra celor din Balilesti, Cotestiul invinge pe Boteni , in timp ce Stalpeniul face scor cu Mihaestiul si trece pe locul 1!

La Leresti  lume multa si un frig taios, dar altfel conditii bune de joc.
 Un meci ce parea usor la prima vedere , dar pe teren lucrurile nu au fost asa simple.
 Pe langa absentele pe care le avea ,Lerestiul a pierdut pe teren alti 3 jucatori accidentati ( Marin , Liviu si Seica), accidentari care au facut jocul mult mai complicat.
 Prima repriza , a fost un joc echilibrat, Bughea a jucat foarte bine la mijlocul terenului , atacand fara a avea ocazii clare de gol. Lesrtiul la randul ei , a atacat si a ratat prin Badu , acelasi jucator inscriind cu 3 minute inainte de pauza 1-0.
 Partea secunda  , Bughea cade la jumatate si Lerestiul zburda dar nu inscrie , Badu ratand exagerat singur cu portarul de 3 ori , fiind secondat de Catarama cu alte doua ocazii. Contrar jocului , Bughea are doua ocazii mari de a inscrie , finalul jocului fiind unul in care Lerestiul a conservat scorul.
  Urmeaza sambata derby-ul cu Dragoslavele!