A.S. PETROLUL HIRTIESTI--  A.S. GODENI =2 - 2( 0-0)
 A.S. INTER. COTESTI-- A.S. INTER. ANINOASA = 5 - 1 (2-0)
 A.S. STILPENI RADESTI -- A.S. PARTIZANUL VLADESTI = 2 - 1( 2-1)
A.S. SPORTING MIHAESTI --A.S. SCHITU GOLESTI =1 - 2(  0-1)
A.S. FLACARA BOTENI --A.S. BALILESTI =4 - 0(  2-0)
STA - A.S. DRAGOSLAVELE
 A.S. CIMENTUL VALEA MARE -- A.S. LERESTI=5 - 2( 1-0)
 A.S. CETATENI--  A.S. BUGHEA DE JOS =2 - 1( 0-1)

Etapa cu meciuri neasteptat de echilibrate in care surpriza vine de la Hartiesti unde gazdele au pis bete in roate Godeniului , care cu o victorie s-ar fi apropiat de primele locuri.
 Radestiul nu a facut un meci bun cu Partizanul dar si-a asigurat la limita cele 3 puncte si profitand de pauza celor de la Dragoslavele s-a distantat in fata clasamentului.
 Boteniul face scor cu Balilestiul si arata forma buna , la fel cum Cotestiul profita de cei de la Aninoasa.
 Bughea era sa dea lovitura la Cetateni , dar pierde pe final , in timp ce Lerestiul fara 12 jucatori din care 8 titulari ,a avut o deplasare grea la Valea Mare. Echipa incropita de Bobi s-a tinut extrem de bine , primele 65 de minute la un 1-1  decent , dar lipsa de experienta si faptul ca portarul Lerestiului a fost de fapt un fundas revenit in fotbal dupa 5 ani de pauza au facut ca scorul final sa arate astfel si Lerestiul sa cada doua pozitii in clasament.
 Asa cum anuntam , un final de sezon extrem de greu pentru Leresti din cauza lipsei mare de efectiv.
 Pana etapa urmatoare , bafta multa tuturor!