Campionat 2016-2017

Translate

vineri, 30 octombrie 2015

Rezultate cupa + program etapa a 10-a

Asa cum stiti joi , s-a desfasurat etapa a 2-a zonala a cupei Romaniei, editia 2017, iar echiepele din zona Nord au avut urmatoarele rezultate:
  Leresti- Boteni= 4-0 ( 1-0)
Valea Mare - Berevoiesti= 1-0( 1-0)
Vulturesti-Davidesti-=6-7(1-0;2-2)
 Meciul dintre Vladesti si Schitu are loc sambata 31-oct....

La Leresti in meciul de joi de cupa , gazdele s-au prezentat in doar 10 jucatori , din lipsa de efectiv , dar si din respect fata de competitie , am preferat sa respectam regulamentul si sa nu folosim alti jucatori decat cei legitimati!
 Astfele Lerstiul a jucat 70 de min in 10 jucatori de camp , abia pe final -sa jucat in efectiv complet , in timp ce Boteniul cu multi copii in lot s-a prezentat bine , punand cateva probleme pentru inceput gazdelor.
cu 1-0 la pauza , gol Branescu Marian , Lerstiul a zburdat in repriza secunda , trecerea lui Marica in atac , inclinand balanta catre poarta oaspetilor , cele trei goluri din repriza secunda venind meritat , pe fondul unui joc bun.
  De remarcat prestatia batranilor din echipa Lerestiului , adica linia de aparare!