Trei din primele 4 echipe au stat in acaesta etapa , care a avut ca si cap de afis jocul de le Cotesti.

A.S. BUGHEA DE JOS ---A.S. PARTIZANUL VLADESTI=3 - 2 (2-2)
A.S. INTER. COTESTI---  A.S. CIMENTUL VALEA MARE =3 - 2 (1-1)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI---  A.S. LERESTI=1 - 4 (1-3)
 A.S. FLACARA BOTENI---  A.S. SCHITU GOLESTI =1 - 2(1-2)

Vulturesti , Godeni si Cetateni au stat etapa aceasta

Meci relativ usor pentru Leresti la Hartiesti , unde in minutul 5 era deja 2-0 pentru oaspeti prin golurile lui Aly Dragan si Sica . Cu avantajul scorului ,Lerestiul nu mai forteaza iar gazdele prin curaj si pun presiune si reusesc sa inscrie la o minge albaita in careu 1-2. Imediat Lerestiul replica si inscrie prin Cata Parvu si desi mai cauta golul in doua trei randuri se termina 1-3 la pauza.
 Repriza a doua e una de slaba factura de ambele parti , se remarca doar cele cateva ocazii ale Lerestiului prin Aly Dragan , Sfart sau Pascu , dar si golul din lovitura libera inscris de Alex Lulea 1-4 , scor final , un meci linistit pe o ereme superba de aprilie!