Etapa a 24-a a adus rezultate normale in liga a 5-a nord , vremea favorabila si sarbatorile de Florii aducand lume multa la terenurile comunale. Iata rezultatele:

A.S. LERESTI ---A.S. BUGHEA DE JOS =2 - 1 ( 1-1 )
 A.S. GODENI --- A.S. PETROLUL HIRTIESTI =9 - 1 (5-0)
  A.S. PARTIZANUL VLADESTI--- A.S. FLACARA BOTENI =3 - 1( 2-1)
A.S. VULTURUL VULTURESTI--- A.S. CETATENI=2 - 0 (0-0)

Godeniul a facut scor cu Hartiestiul , Vladestiul scapa de povara ultimului loc prin victoria cu Boteni in timp ce Vulturestiul isi mentine parcursul bun din retur si castiga acasa cu Cetateni.

Lerestiul a avut un meci greu cu Bughea , o echipa intr-o evidenta crestere de forma, cu un joc bun omogen.
 Chiar si asa Lerestiul a trecut din primul minut in jumataea adversa si a ratat ca si la meciul trecut prin Aly Dragan in primul minut. Alte doua ocazii la poarta oaspetilor si jocul se mai echilibreaza cand si Bughea incepe sa iasa la atac.
 Lerestiul inscrie prin Mos care inscrie de la 18 m pe langa portar 1-0. Gazdele paseaza frumos , mai au doua ocazii mari prin Alex Lulea dar la o faza care nu anunta mare lucru , Bughea inscrie cu un sut langa bara de la 11m , 1-1.

Dupa pauza , Lerestiul reincepe munca , de jos, dar nici Bughea nu renunta si joaca pe ataca , iesind un joc vioi cu faze multe de ambele parti.
 Lerestiul inscrie prin Marica din 6m , o schimbare inspirata facuta de antrenorul gazdelor , si mai incearca sa se distanteze dar fara succes , oaspetii incercand si ei sa dea lovitura pe final.
Un 2-1 muncit , cu un Cata Dascalu extrem de generos in efort , cu un Leresti inca in cautarea unui joc mai fluent si cu o echipa oaspete harnica care sigur merita mai mult decat locul actual din clasament.

Urmeaza etapa intermediara dinainte de Paste , penultima a acestui sezon regulat , dupa care play-off-urile!