Campionat 2016-2017

Translate

miercuri, 19 octombrie 2016

Victorie lejera in Cupa Romaniei si programul etapei a 9-a

Etapa de cupa de astazi , a adus urmatoarele rezultate pentru echipele din zona de Nord :

A.S. GODENI ---A.S. MICESTI 2002 =0 - 3 (0-1)
A.S. DRAGOSLAVELE--- C.S. RUCAR=2 - 2 ( 1-1,) Penalty: 3-6
 A.S. LERESTI--- A.C.S. GLORIA BEREVOESTI =3 - 0 (3-0)

Lerestiul a disputat miercuri , a 3-a etapa a cupei Romaniei , faza zonala , contra divizionarei D ,  Gloria Berevoiesti.
 Inceput cu 30 de minute intarzaiere , arbitrii avand un drum lung pana la Leresti , partida a fost una atracativa cu goluri si ocazii numeroase.
 Diferenta dintre cele doua ligi a fost facuta uitata pe teren , Lerestiul , atacand din primul minut si inscriind prin debuntatul Branescu Ilie , la primul joc ca titular, 1-0 in minutul 8.
Oaspetii nu raspund si  inca cauta solutii in timp ce Lerestiul inscrie din nou prin Marica din fata portii 2-0. Lerestiul joaca relaxat , in timp ce Berevoiestiul incearca sa se regaseasca si rateaza prin Anghelina singur cu portarul , si au si o bara . Lerestiul ataca si mai rateaza prin Tanase , dar vine si golul 3 , Parvu inscriind dupa cea mai frumoasa faza , la o succesiune de pase a Lerestiului , fara ca mingea sa cada !
 Repriza secunda , aceleasi coordonate ca si in prima , Lerestiul cnduce jocul , dar nu mai inscrie , in timp ce oaspetii au la randul lor o bara si 3-4 ocazii mari de a inscrie. Se termina 3-0 , victorie clara a Lerestiului , joc bun si speram aceeasi mbilizare si in jocurile de campionat!

Iata si programul etapei de duminica a 9-a a acestei editii a ligii a 5-a Nord, fara avancronica :

C.S. MIOVENI 3 - A.S. CETATENI
A.S. PARTIZANUL VLADESTI - A.S. SCHITU GOLESTI
 A.S. LERESTI - A.S. VULTURUL VULTURESTI
Teren: Parc Leresti / LERESTI
Arbitri : Draghici Dragos (Pitesti) Dinca Adrian Aurelian (Pitesti) Dobrisan Vladut-Gabriel (Radesti)
ObservatoriNicolae Laurentiu (Campulung)