Translate

marți, 4 ianuarie 2011

2011- La Multi Ani! .... Sa fie FOTBAL!!!

Nici nu am apucat bine sa ne spunem "Sarbatori Fericite " si "La Multi Ani" ca deja , zilele de petrecere au trecut!
  Desi pana la inceperea returului mai sunt aproape 2 luni, inceperea returului fiind prognozata pe data de 6-Martie -2011, si vremea nu o permite , campionatul de Futsal , tine in priza pe cei carora le place fotbalul.
  Incepand cu 8- Ianuarie , fazele sferturilor de finala , formate din 2 grupe de cate 6 echipe , va incalzi "Sala Sporturilor" din Pitesti si sigur va face interesanta lupta pentru locul 1 pe judet.
 Deja astazi s-au tras la sorti aceste grupe asa ca iata componenta grupei B din care face parte si AS OLd Boys Leresti in programul primei etape:

A.S. Rapid Curtea de Arges - A.S. Vulturii Campulung -
Data: 08-01-2011 ora 14,00

A.S. Old Boys Leresti - A.S. Barcelona Stalpeni -
Data: 08-01-2011 ora 13,00

A.S. Anca Team C. Arges - C.S. Rucar -
Data: 08-01-2011 ora 12,00

Jocurile primelor 2 etape ,se vor desfasura  in Sala Sporturilor din Pitesti , etapa a 3-a , la Tigveni, etapa a 4-a la Rucar si etapa a 5-a la Mihaesti , urmand ca pentru retur , programul sa se stabileasca ulterior.
  Cu 5 jocuri in 8 zile, turul acestor"sferturi" ,pune la grea incercare conditia fizica dar si posibilitatea de a se deplasa cu tot lotul la aceste jocuri.
 Indiferent de asta, o sa fie interesant , avand in vedere ca valoarea echipelor este crescuta, vom vedea asta sambata la Pitesti!

5 comentarii:

1. Avand in vedere ca se joaca samabata, sper sa fie cati mai multi sustinatori , mai ales ca Sala Sporturilor permite acest lucru!

RăspundețiȘtergere
  2. Inceput dezastruos pentru Old Boys Leresti , in etapa sferturilor de finala.
    Avand 3-4 jucatori lipsa , iar cei care au venit au fost inca sub influenta chefurilor de SF ION, am inceput jocul modest , jucand echilobrat fara a forta. Dupa o mare ocazie a lui C Popa, echipa adversa a inscris in 5 minute 3 goluri , scorul la pauza fiind destul de drastic. Repriza a 2-a a fost la fel ca prima , mai ales ca oboseala s-a accentuat , iar scorul , mult prea mare pentru ce s-a intamplat pe teren. Scor final 1-7 si sansele de a accede in faza semifinala s-au redus la jumatate.
    Iata Rezultatele din grupa B:

OLd Boys Leresti- Barcelona Stalpeni= 1-7(0-3)
    Anca C Arges - AS Rucar =7-11 ( 6-6)- in cel mai frumos si echilibrat joc al grupei.
    Vulturii Pitesti- Rapid C Arges= (6-5 )scor pauza

3. Etapa a 2-a a sferturilor de Futsal a fost mai lejere decat ne asteptam.
    Decisi sa rezolvam problema victorie cu un lot de numai 5 jucatori , La Pitesti , victoria a fost mult prea lejera prin neprezenatarea echipei oaspete.
    Victorie cu 3-0 si coroborat cu celelalte rezultate , meciul de vineri 14/01/ este important caci ne poate arunca pe locul 1-2.
    6. A.S. Rapid Curtea de Arges 2 0 0 2 4 - 15 0p

4. O mica modificare in cadrul etapei a 4-a a sferturilor, care se va desfasura la Pitesti in loc de Rucar. Deplasari mai lungi pentru echipele din Rucar si Leresti intr-un termen de 16 ore intre jocuri , si un mare avantaj pentru echipele din Pitesti si Curtea de Arges.
    Astept mai multe comentarii , vad o multime de accesari dar putine comentarii.