A.S. SPORTING MIHAESTI--A.S. GODENI= 2-4 ( 1-1)
A.S. PARTIZANUL VLADESTI--A.S. BALILESTI=2-3(1-1)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI--A.S. INTER. ANINOASA=3-5( 1-5)
 A.S. LERESTI 2010--A.S. SCHITU GOLESTI=2-4(1-0)
 A.S. VULTURUL VULTURESTI--A.S. INTER. COTESTI=5-0(2-0)
 A.S. FLACARA BOTENI--A.S. CIMENTUL VALEA MARE= 0-0 (0-0)
C.S. SPORTING PITESTI--A.S. BUGHEA DE JOS=3-0 (2-0)

Vreme extrem de frumoasa astazi in toata tara , fapt ce a adus multa lume la terenurile din zona Nord , in iesirile la iarba verde.
 Rezultatele de azi au fost surprinzatoare pe alocuri  , desi judecand dupa ultimele etape , nimic nu pare ba mai surprinde.
 Godeniul s-a intrebuintat serios la Mihaesti , dar a castigat ramanad umar la umar alaturi de Cetateni.
La Vladesti , echipa gazda arata multa slabiciune si alterneaza jocurile bune cu cele mai putin bune, astazi pierzand un pas mare in lupta pentru locul 1. Balilestiul in schimb , jos palaria.
 Hartiestiul reuseste sa surprinda negativ pierzand acasa la scor mare contra Aninoasei.
2010 a facut o prima repriza buna dar a cedat pe final contra unui Schitu ce marunt marunt , ramane acolo in fata si are sanse la locul 1.
 Vulturestiul razbuna rezultatul din tur si face scor contra celor de la Cotesti
Valea Mare pierde puncte la lanterna rosie , Boteni, scor alb
Sporting face scor de neprezentare cu Bughea.

La Cetateni , atmosfera frumoasa campeneasca , cu un sfarsit de Aprilie , nefiresc de cald. Lume multa venita la terenul de langa Dambovita , la derbyul seriei din etapa de azi cu AS Leresti.
 Meciul , inceput cu intarzaiere , a avut ritm bun , in prima repriza gazdele fortand inca din primul minut.
Usor , usor , jocul se echilibreaza , dar golul pica neasteptat cand, la o pasa usoara catre portar , acesta nu o retine si 1-0 pentru gazde.
 Lerestiul simte socul , si nu reactioneaza , gazdele inscriind din nou din apropiere la ezitarile aparari oaspete.
Cetateniul zburda pe teren, mai are 2 ocazii de a se distanta , dar Lerestiul rezista.
 Pauza nu pare a ajuta mult echipa oaspete , care inca sufera de letargie, asa ca golul cu capul din minutul 50 de gazde , nu face decat sa linisteasca jocul si sa consemneze cel mai slab joc al Lerestiului din retur.
 Chiar si asa , cu largul concurs al portarului gazda , Lerestiul reduce din handicap prin Boteanu , iar 10 minute mai tarziu strange jocul la 3-2 prin golul lui Nica , apropiindu-se de o egalare nesperata dar si nemeritata.
 Ultimele 20 de minute , Lerestiul domina total, gazdele trag de timp si cazute fizic reactioneaza doar pe contraatac. Jocul se incinge pozitiv , si devine palpitant , Lerestiul insa rateaza prin portar ultima ocazie a meciului , la un corner.
 Duminica placuta , rezultat pozitiv pentru gazde si un plus pentru spectatori care au pastrat decenta  , mai mult ca altadata!
 Lerestiul coboara un loc , dar ramane o echipa incomoda ce trage de primele locuri.
 Arbitraj foarte bun , care a dat fluenta jocului ,fara a avea greseli majore.