Translate

duminică, 8 aprilie 2012

Rezultatele etapei a 21-a / 08/04/12

Etapa interesanta astazi , pe o vreme ploioasa la toate jocurile din aceasta duminica.
 Din pacate , lipsa conditiilor decente , face extrem de chinuit fotbalul pe astfel de vreme , o ploaie mocaneasca extrem de deasa, ata pentru jucatori , specattori dar si pentru arbitrii. Despre asta insa voi vorbi mai tarziu...
  Iata rezultatele de azi:

A.S. INTER. COTESTI--A.S. SCHITU GOLESTI=3-1(2-0)

A.S. CIMENTUL VALEA MARE --C.S. SPORTING PITESTI=5-0 ( 0-0)

A.S. BUGHEA DE JOS--A.S. PARTIZANUL VLADESTI=3-5 ( 1-2)

A.S. PETROLUL HIRTIESTI--A.S. CETATENI= 1-8 (0-5)

A.S. INTER. ANINOASA--A.S. SPORTING MIHAESTI=0-4 ( 0-0)

A.S. BALILESTI--A.S. FLACARA BOTENI= 5-0 (2-0)

A.S. LERESTI--A.S. VULTURUL VULTURESTI= 2-1(1-0)

A.S. GODENI--A.S. LERESTI 2010= 2-1 (1-1)

Meci frumos la Leresti , unde in ciuda vremii , ambele echipe au jucat deschis , intr-un meci antrenant si echilibrat. Desi prima repriza oaspetii au inceput cu o ocazie mare inca din minutul1, si a dominat majoritatea timpului , Lerestiul s-a aparaat exact si ainscris in min 18 prin Slaninoiu Alex un gol superb din lovitura libera de la 20 m , bara gol. Oaspetii , sositi oarecum ca si favoriti, au incercat mai mult dar nu au si reusit.
 Dupa pauza Lerestiul pierde putin terendesi la prima faza a reprize acelasi Slaninoiu rateaza singur de la 10 m, si Vulturestiul se apropie din ce in ce mai mult de poarta. Pana la urma reusesc sa inscrie cu o lovitura de cap de la 6m , ajutati si de balta din fata portii , 1-1.  Incurajati de cei 20-30 de sustinatori oaspetii forteaza victoria dar cei care inscriu  sunt tot gazdele care reusesc n gol de la jumatatea terenului la un sut centrare a lui Boteanu Marian, cu largul concurs al portarului oaspete. In cele 15 minute ramase pana la sfarsit se duce o lupta surda in noroi si pe o ploaie caineasca. Victorie meritata a Lerestiului , Vulturestiul o echipa buna de primele locuri  care pierde azi primele puncte din retur.
 O nota maxima arbitrajului , care s-a descurcat excelent pe un teren greu si o vreme dificila , de remarcat cele 2-3 decizii la limita judecate corect si de o parte si de alta. Felicitari!
  Rezultat prono:  1-1-2-2-2-1-1-1