A.S. PARTIZANUL VLADESTI--A.S. BUGHEA DE JOS=3-1 ( 1-0)

A.S. INTER. COTESTI--A.S. STOENESTI=6-2 (3-0)

A.S. FLACARA BOTENI--A.S. REAL VLADESTI= 0-5( 0-3)

A.S. DRAGOSLAVELE--A.S. BEREVOIESTI= 1-2 ( 1-1)

A.S. SCHITU GOLESTI--A.S. BALILESTI= 3-3( 2-1)

A.S. CETATENI--A.S. SPORTING MIHAESTI=3-1(2-1)

A.S. PETROLUL HIRTIESTI--A.S. VULTURUL VULTURESTI=2-1(1-0)

A.S. LERESTI--A.S. CIMENTUL VALEA MARE = 5-0 ( 2-0)

A.S. INTER. ANINOASA--A.S. GODENI=2-7(1-4)

Etapa a 4-a a adus la randul ei 2-3 surprize , ce mai mare cred eu este victoria Berevoiestiului la Dragoslavele , echipa ce rar pierde acasa, mai ales ca Berevoiestiul e o echipa nou reintrata in seria Nord a CJ.
La fel surprinde placut evolutia celor de la Real Vladesti , echipa nou infintata, ce alaturi de Berevoiesti s-a instalat in fata cu maximum de puncte dar si cu un golaveraj  extraordinar.
Schitu se impiedica acasa de Balilesti si pare sa piarda din prospetimea de anul trecut scor 3-3.
Vulturestiul castiga greu la Hartiesti , echipa ce pare destul de tare acasa , si Godeniul si Vulturestiul castigand greu acolo.
Aninoasa pierde la scor acasa cu Godeniul, Cetateniul revine cu victorie la fel ca si Partizanul Vladesti

La Leresti dupa amiaza frumoasa si calduroasa in prima duminica a toamnei , o duminica marcata de raliul ce a avut loc in Leresti pe coastele catre Voina , un eveniment deosebit. Inapoi la fotbal , Lerestiul intalnea o veche rivala , Valea Mare, echipa in schimbare cu multi jucatori tineri.
 Meciul a inceput destul de echilibrat , fara mari ocazii , Lerestiul ataca dar nu pare a avea clarviziunea sa creeze mari ocazii. Jocul incepe sa se lege dupa jumatea reprizei si Lerestiul inscrie prin Alex Badu , la o minge scapata de portar in fata. 1-0.
La nici un minut Tavila inscrie si el din apropiere la o deschidere a lui Alex Popescu 2-0.
Pana la pauza Lerestiul mai are 2 ocazii , iar oaspetii ataca steril fara a creea probleme.
 Repriza secunda Lerestiul domina clar si mai inscrie  de trei ori prin aceleasi Alex Badu, 3-0 , Vasi Slaninoiu 4-0 si Cristi Popa din lovitura libera 5-0.
Oaspetii nu au pus probleme , au incercat cate ceva pe contraatac dar fara sanse, o victorie meritata a Lerestiului contra unei echipe in constructie ce are cativa jucatori tineri ce pot fi o solutie, prima din acest sezon fara gol primit.