A.S. PARTIZANUL VLADESTI -- A.S. FLACARA BOTENI =4-2( 0-1 )
 A.S. DRAGOSLAVELE-- A.S. INTER. COTESTI =3-2(1-1)
 A.S. SCHITU GOLESTI -- A.S. BUGHEA DE JOS =1-2( 0-1)
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI -- A.S. REAL VLADESTI 1-4( 1-1 )
 A.S. LERESTI -- A.S. BEREVOIESTI =4-1( 1-1)
A.S. INTER. ANINOASA -- A.S. BALILESTI =1-3( 0-3)
 A.S. GODENI --A.S. SPORTING MIHAESTI =5-0(2-0)
A.S. CIMENTUL VALEA MARE--   A.S. VULTURUL VULTURESTI 2-2( 1-0)

Asa cum anticipam o etapa linistita , din care nu au lipsit cateva surprize.
Victoria celor de la Bughea la Schitu ,este prima surpriza a etapei , Schitu in cadere fata de anul trecut.
Dragoslavele au trecut greu de Cotesti , echipa in revenire de forma
Hartiestiul cedeaza greu in a doua repriza cu liderul , Balilestiul nu are emotii la Aninoasa,Godeniul face scor cu Mihaestiul iar cea de-a doua surpriza , pe care o anticipam , Valea Mare face egal acasa cu Vutlturestiul.

La Leresti , nou reinfiintata Berevoiesti , a venit din pozitia a doua cu gandul sa nu piarda .Pe o caldura nefireasca pentru ultima zi a lui septembrie si poalele muntelui, ambele echipe aratau hotarate sa nu piarda puncte.
 Meciul a inceput cum nu se poate mai rau pentru gazde , oaspetii inscriind in minutul 2 la o faza ciudat cand dintr-o centrare de la 25m  mingea intra in vinclu , cu marele suport al portarului 0-1.
 Lerestiul nu pare a simti golul si ataca , controleaza jocul desi Berevoiestiul construieste bine si paseaza exact.  Egalarea vine pe la jumatatea reprizei cand la o pasa printre a lui Vasi , Mos dribleaza poratrul si inscrie1-1. Restul reprizei se joaca pe contre dara fara mari ocazii.
 Partea a doua incepe cu un Leresti mai motivat care se avanta in atac si dupa 2-3 ocazii ,dar si oapsetii pot profita de 2-3 ocazii clare singuri cu portarul.
 Golul vine dupa o lovitura libera executata de Mos , Vasi inscrie din apropiere la respingerea gresita a portarului 2-1. Lerestiul preia controlul total si pana la sfarsit mai inscrie prin Bebe , la o minge identica cu golul 2. 3-1. In prelungiri Badu inscrie pe langa portar scapat singur si meciul se incheie cu un 4-1 , destul de drastic dupa aspectul jocului.
 Pentru Leresti urmeaza un nou meci greu , cel mai important din acest tur!