A.S. PARTIZANUL VLADESTi--A.S. INTER. COTESTI=1-3(1-0)

A.S. FLACARA BOTENI--A.S. BUGHEA DE JOS=6-1(2-1)

A.S. DRAGOSLAVELE--A.S. STOENESTI=4-0(1-0)

A.S. SCHITU GOLESTI--A.S. REAL VLADESTI=3-4(2-3)

A.S. CETATENI--A.S. BEREVOIESTI=0-0(0-0)

A.S. PETROLUL HIRTIESTI--A.S. BALILESTI=0-2(0-0)

A.S. LERESTI--A.S. SPORTING MIHAESTI=2-2(1-0)

A.S. INTER. ANINOASA--A.S. VULTURUL VULTURESTI=3-4(2-3)

A.S. GODENI--A.S. CIMENTUL VALEA MARE =4-1(1-1)

Rezultate echilibate in etapa a 6-a, echipele din fata nefacand pasi gresiti.
AStfel la Vladesti ,e chipa gazda dupa un start bun ,pierde acasa cu cei din Cotesti.
Boteniul face scor cu Bughea , rezultat surpriza mai ales ca si scor.
Dragoslavele nu are nici o emotie cu Stoenstiul , in timp ce Real Vladesti a muncit mult pentru cele 3 puncte la Schitu, printr-o victorie in ultimul minut.
Cetateniula reusit doar o remiza cu Berevoiestiul si iata ca , la fel ca si  Real Vladesti , Berevoiestiul arata ca are forta de primul loc.
Hartiestiul pierde acasa cu Balilestiul, Aninoasa aproape de un rezultat surpriza cu VUlturestiul iar Godeniul trece pe locul 2 prin victoria contra celor de la V.M.

La Leresti , se anunta un meci echilibrat intre doua echipe de traditie din CJ Nord. Jocul a inceput cu atacuri are gazdelor dar si cu oaspetii fortand dechiderea scorului. Golul a venit prin minutul 15 cand Nica a sutat frumos din vole langa bara, 1-0 si jocul curgea linistit in favoarea gazdelor.
Mihaestiul incearca sa inscrie si o putea face daca nu se precipita in fata portii , la fel cum si Lerestiul a irosit cateva oportunitati pana la pauza..
  Repriza a doua incepe cu o ocazie a celor de la Mihaesti , dar echilibrata de ratarile lui Badu. Oaspetii reusesc sa egaleze la o minge balbaita in careu , in urma unui corner 1-1  . Lerestiul acuza socul si iese la atac , dar oaspetii inscriu din nou cu un sut norocos sub bara de la 15m 1-2.
ze pe contraatac , iar Lerestiul incepe o perioada de 35 de minute de asalt la poarta oaspetilor.
 Ocaziile sunt numeroase , Badu , Alex Slaninoiu , Alex Popescu , Nica , trecand pe langa gol din pozitii extrem de favorabile. Golul egalizator vine cu 10 minute inainte de final , sut de la 25 m a lui Alex Slaninoiu,si Lerestiul cauta victoria , dar mingea nu vrea sa intre in poarta , Nica loveste bara din 6 m , Alex Slaninoiu suteaza pe langa de la 10m , iar cea mai mare ocazie , la ultima faza , Vasi trage pe langa singur cu portarul de la 8m. Meciul se termina 2-2 , un rezultat inechitabil la numarul de ocazii avute de Leresti , mai ales ca oaspetii nu au mai contat in repriza a doua.

Lerestiul calca stramb din nou si desi neinvinsa , pierde puncte pretioase fata de echipele din fata.

Frumoasa surpriza de dupa joc, cand baietii mi-au facut cadou un tort , lucru pentru care le multumesc din suflet!