A.S. NEW TIMES CAMPULUNG-- A.S. PARTIZANUL VLADESTI=1-1( 0-1)
A.S. REAL VLADESTI -- A.S. BUGHEA DE JOS = 8-4(3-2)
A.S. BEREVOIESTI-- A.S. INTER. COTESTI = 3-3( 2-1 )
 A.S. BALILESTI --- A.S. FLACARA BOTENI = 3-3(0-2)
 A.S. SPORTING MIHAESTI -- A.S. DRAGOSLAVELE =3-3( 0-1)
 A.S. VULTURUL VULTURESTI --A.S. SCHITU GOLESTI = 3-2( 3-1 )
A.S. CIMENTUL VALEA MARE -- A.S. CETATENI =0-1( 0-0)
 A.S. GODENI  --A.S. PETROLUL HIRTIESTI =4-2( 1-1)
A.S. INTER. ANINOASA-- A.S. LERESTI= 0-3( 0-0)

rezultate prono:   x-1-x-x-x-1-2-1-2

Pe o ploaie marunta in majoritatea terenurilor , etapa a doua a adus multe egaluri si meciuri echilibrate.
 New Times a reusit primul punct in noua formula , contra unei echipe Partizanul , ce mie mi-a placut ca si darurire 1-1
 Realul nu avut un meci chiar usor cu Bughea , desi scorul  arata altceva , un 8-4 decis in repriza secunda.
 Berevoiestiul  pierde doua puncte mari pe teren propriu contra unei echipe a Cotestiului in reconstructie 3-3
 Boteniul a fost aproape de un rezultat mare la Balilesti , unde putine echipe au castigat , gazdele revenind in repriza secunda 3-3
 Acelasi scor si la Mihaesti , unde Dragoslavele nu a reusit sa treaca de echipa gazda 3-3
Aproape de un egal surpriza a fost si Schitu la Vulturesti , dar gazdele se tin aproape de primele locuri 3-2.
 Cetateniul confirma parcursul bun si aduna 3 puncte la Valea Mare  cu o victorie la limita 0-1
 Godeniul a avut un meci mai greu decat credeau contra celor de la Hartiesti , victoria venind in repriza secunda 4-2

La Aninoasa , Lerestiul iarasi in mare lipsa de jucatori, nu avea alta alternativa decat victoria. Gazdele cu moralul ridicat dupa victoria de la Hartiesti au dat o replica buna in prima repriza dar Lerestiul a dominat clar si numai ghinionul a facut ca scorul la pauza sa fie doar 0-0 , uriasele  ratari ale lui Alex Popescu ,  Badu, Vasi mentinand starea de optimism in randul gazdelor.
  Repriza a doua se echilibreaza putin jocul si gazdele au cateva ocazii , dar Lerestiul isi impune jocul usor usor si inscrie din penalty prin Vasi ( min 70) 1-0; Alex Popescu din lovitura libera de la 25m impecabil executata(min 82) 2-0; si Alex Badu (min 88 )3-0.   Echipa de astazi:
 Gica - Bebe,Boteanu, Radu, Dragos,- Bobi, Vasi , Nica, Parvu ,- Popescu, Badu

Un meci greu ,o victorie muncita , in terenul bun in ciuda ploii, si 3 puncte in plus in clasament.
 Urmeaza derby-ul cu Godeniul , sper ca jucatorii Lerestiului sa se adune si sa putem alinia o echipa competitiva.