A.S. CIMENTUL VALEA MARE- A.S. INTER. ANINOASA =3-2( 1-1)
A.C.S. GLORIA BEREVOIESTI--A.S. PARTIZANUL VLADESTI =5-1(3-1 )
A.S. FLACARA BOTENI-- A.S. SCHITU GOLESTI =0-5( 0-0)
 A.S. BUGHEA DE JOS -- A.S. BALILESTI =0-2(0-1)
 A.S. NEW TIMES CAMPULUNG-- A.S. STILPENI RADESTI =0-3(0-2)
 A.S. SPORTING MIHAESTI -- A.S. DRAGOSLAVELE =1-1( 1-0)
A.S. GODENI --A.S. LERESTI=5-2( 4-0)
A.S. REAL VLADESTI-- A.S. CETATENI =3-2( 2-1)
A.S. INTER. COTESTI-- A.S. PETROLUL HIRTIESTI=3-1(2-1)

In sfarsit s-a reluat returul! Cu mult vant , prima etapa din acest an a adus oaresce surprize ,daca egalul celor de la Mihaesti contra Dragoslavele nu e surpriza , ne mira scorul mare din repriza secunda de la Boteni , victoria celor de la Stalpeni la Campulung , si infrangerea Cetateniului la Real Vladesti.
 La Godeni , pe noua arena , gazdele au avut un meci mai greu decat o arata scorul , dar victoria lor e perfect meritata. Dupa o prima repriza mizerabila pentru Leresti, in care gazdelor le-a iesit totul si un 4-0 mult prea drastic fata de jocul din teren , repriza a doua aduce si doua goluri pentru Leresti si cand se parea ca se poate reveni, gazdele inchid tabela prin Romel din penalty.
Inceput extrem de slab pentru Leresti , dar cu sperante pentru viitor.

Un comentariu:

1. Scuze pentru postarea tarzie , felicitari celor din Godeni pentru victorie , de remarcat jocul fair play !