Gata si cu Cupa!

Cupa Romaniei, s-a incheiat destul de repede pentru AS Leresti.
Pe o vreme numai buna de fotbal ,cele 2 echipe au intrat in joc destul de repede.
Rucarul mare favorita , iar Lerestiul outsider si lipsita de aportul a cativa jucatori, fortata sa improvizeze.
 Lerestiul a inceput curajos si a tinut mingea in jumatatea adversa. Cele 10% sanse ale gazdelor de a castiga , au tinut exact 10minute , cand la o minge lunga , o simpla deviere cu capul la Craioveanu care scapa singur cu portarul si inscrie langa bara. 0-1.
  Lerestiul primeste lovitura cu barbatie si incep 10 minute de forcing, cu 2 mari ocazii ale lui Popa si Alex, parate foarte bine de portarul oaspetilor.
 Jocul se rupe in minutul 33 cand la un corner , portarul gazdelor iese gresit si scorul devine 0-2.
Deja oboseala dar si dezamagirea se simte in jocul gazdelor , iar golul 3 ,vine tot la o greseala a portarului , plasat gresit la lovitura libera de la 16 m.
  0-3 la pauza .
 Repriza a doua Lerestiul a alergat dupa golul de onoare care insa nu a sosit. In schimb s-a facut 0-4 la un sut sub bara de la marginea careului, dar si cu un penalty neacordat si unul ratat de C. Popa in ultimele minute.
 Una peste alta , joc bun  al gazdelor, ingropate de lipsa de efectiv dar si de portar!
 Jucatorul meciului la Leresti a fost dupa parerea mea Cristi Popa  care impreuna cu Dascalu Catalin , au tinut stacheta sus.