Campionat 2016-2017

Translate

marți, 9 octombrie 2012

Rezultate Cupa Romaniei , etapa a 2-a , joi 11-Octombrie ora 16.00

Joi 11 octombrie , se desfasoara etapa a doua a Cupei Romaniei editia 2013-2014, etapa zonala.
Echipele din zona Nord a judetului , isi vor disputa calificarea dupa urmatorul program si cu rezultatele updatate:

A.S. LERESTI - A.S. FLACARA BOTENI =4-0(3-0)
 A.S. BEREVOIESTI - C.S. SPORTING PITESTI=1-1(0-0)( 7-8) dupa penalty-uri
 A.S. VULTURUL VULTURESTI - A.S. RAPID DAVIDESTI=3-3(1-2)( 7-8) dupa penalty-uri
 A.S. DRAGOSLAVELE - A.S. GODENI=2-1(1-1)
 A.S. REAL VLADESTI - A.S. BALILESTI=6-2(4-1)

La Leresti , meciul a inceput mult prea relaxatpentru gazde si oaspetii au avut primele ocazii. Lerestiul castiga usor , usor controlul jocului si incepe sa rateze ocazii uriase. Golurile incep sa cada catre sfarsitul reprizei si pauza este mult mai relaxata. Repriza a doua , Lerestiul schimba sistemul de joc , mai inscrie o data si rateaza enorm , otul fiind o joaca de placere.
 Boteniul , o echipa frageda dar foarte bine organizata , prima echipa din serie cu jucatori de varsta junioratului , felicitari lui Sorin Iliescu pentru treaba pe care o face acolo.
 Urmeaza o duminica libera pentru AS Leresti!

12 comentarii:

1. 1-1-1-2-1 cred eu. Lipseste bineinteles Stoenestiul , echipa retrasa din campionat si implicit din Cupa Romaniei

RăspundețiȘtergere
  2. La Multi Ani lui Vio Cicu , de ziua lui , sanatate multa si numai bucurii!!

3. La multi ani , Viorel ! Sa fii sanatos si sa ai parte numai si numai de impliniri !

4. de abia va astept la godeni koko. sau mai bn ar fi sa nu veniti

5. meci interesant din lipsa de fayr-play a spectatorilor alcoolici si a jucatorilor. Desi nu am avut decat vreo 5-6 spectatori proprii au inceput sa ii injure si chiar sa ii bruscheze cand am iesit de pe teren sa calmez lucrurile jucatorii marii echipe dragoslavele au inceput sa ne loveasca, cred ca erau si ei putin sub influenta alcoolului, o parte din ei nu toti. Cam asta a fost interesant la meci si marele tusier bodea care a tras cu ei pana in min 93 cand a lasat fanionul jos la un offside clar din care am primit gol.Nu pot spune ca nu au jucat bn si poate chiar meritau victoria dar nu in modul asta. Ne a lipsit 4 titulari si asta s-a vazut.bafta

6. romele in primul rand tu trebuia sa iei rosu din prima repriza, in al doilea rand nu trebuia sa iesi afara din teren si sa te dai la spectatori, iar in ce priveste alcoolemia jucatorilor de la dragoslavele cred k te inseli cand spui ca erau sub influenta alcoolului. Nu va contesta nimeni valoarea dar ieri noi am dominat meciul si victoria e una meritata, iar despre golul victoriei nu ar trebui sa existe dubii pt ca a fost un gol corect.

7. Garantez ca 2 jucatori consumase alcool pentru ca miroseau de nu puteai sa stai langa ei. Victoria nu am zis k nu o meritati desi dak nu era cu scandal nu stiu daca o si obtineati.Golul nu a fost unul corect pentru ca stiu eu mai bn de ce nu a ridicat bodea, nu mi spune tu mie.Rosu nu trebuia sa iau decat poate in momentul in care am iesit dupa teren. O sa vedem noi valoarea si altele cand o sa veniti.salut

8. Taci mai romm frustrat... V-am batut si basta. Bataia nu se comenteaza. Ciocu mic !

9. mata e tiganca mah poate. De anonimi ca tine sunt satul.