A.S. VULTURUL VULTURESTI -- A.S. PARTIZANUL VLADESTI =5-2( 1-0)
 A.S. SPORTING MIHAEST--I  A.S. CIMENTUL VALEA MARE =1-0( 0-0)
 A.S. BEREVOIESTI --A.S. INTER. ANINOASA =3-0(1-0)
 A.S. REAL VLADESTI--  A.S. LERESTI =1-0(1-0)
  A.S. BUGHEA DE JOS-- A.S. CETATENI =0-1( 0-0)
A.S. INTER. COTESTI  -- A.S. SCHITU GOLESTI =4-0(0-0)
A.S. FLACARA BOTENI --A.S. DRAGOSLAVELE =3-4( 2-2)

Etapa a 9-a a avut in prim plan jocul de la  Vladesti dintre Real si AS Leresti. Pe o vreme de vara si un teren uscat si denivalat , cele doua echipe neinvinse in campionat anuntau un spectacol frumos. Spectacol ce a inceput inca din primul minut , cu Vladestiul in atac ratand prin numarul 10 , sut respins de portar. Vladestiul tine ritmul ridicat si pune presiune pe Leresti , echipa intrata in joc prea relaxat. Jocul se echilibreaza si dupa alte doua ocazii gazdele inscriu prin acelasi nr.10 , ramas singur cu portarul suteaza in coltul lung langa bara 1-0.
 Lerestiul incearca mai mult si pune presiune ocaziile incepand sa apara prin Catalin si Mos , in schimb gazdele beneficiaza de un penalty usor acordat de arbitru, aparata insa de portar. Pe finalul reprizei presiunea Lerestiului se materializeaza printr-un penalty si o eliminare in randul gazdelor , penalty venit dupa ce Badu e lovit grosolan in fata cu sutul. Lovitura este batuta de Vasy Slaninoiu , destul de superficial si portarul gazdelor apara.
 Dupa pauza , Vladestiul temporizeaza jocul foarte bine , mai ales ca joaca in 10 , Lerestiul forteaza atacul cu toate liniile , dar si cu ajutorul subtil al arbitrilor gazdele reusesc sa scape fara gol desi au fost dominati toata jumatatea reprizei secunde.
 O victorie mare pentru Real , o infrangere la fel de mare pentru Leresti , mai ales ca e prima din acest sezon, in fata primei candidate la locul 1.
 Un meci placut peste nivelul ligii a 5-a, fair-play, un arbitraj smecher la limita, spectatori OK.