A.S. DRAGOSLAVELE --A.S. CIMENTUL VALEA MARE=3-1(1-1)
A.S. LERESTI -- A.S. STILPENI RADESTI =2-1(1-0)
A.S. CETATENI-- A.S. BALILESTI =4-1(2-0)
A.S. PETROLUL HIRTIEST--I  A.S. SCHITU GOLESTI =3-5( 1-3)
 A.S. INTER. COTESTI-- A.S. PARTIZANUL VLADESTI=2-1( 2-1)
 A.S. REAL VLADESTI --A.S. INTER. ANINOASA=5-0( 1-0)
 A.S. GODENI --A.S. BEREVOIESTI =3-0( 0-0)
 A.S. SPORTING MIHAESTI --A.S. FLACARA BOTENI =1-0(0-0)
 A.S. NEW TIMES CAMPULUNG-- A.S. BUGHEA DE JOS =4-1( 2-0)

Duminica frumoasa la Leresti , cu lume multa si fotbal placut.  Lerestiul, in sfarsit cu echipa completa,cu 4 schimbari , a invins un adversal foarte bun, dupa un meci echilibrat dar pe care l-a controlat in totalitate. Golurile Lerestiul inscrise de Mos in min 24 dupa o actiune frumoasa cu un sut la coltul lung 1-0. In repriza a doua Mache , inscrie din penalty 2-0 , iar cand jocul se indrepta spre un scor linistitor , oaspetii inscriu dupa o lovitura libera si meciul are un final intens cu emotii si ocazii de ambele parti.
 In rest remarc scorul de forfait a celor de la Berevoiesti in repriza secunda si schimbarea liderului , al 6-lea de la inceputul acestei editii de campionat!