Campionat 2016-2017

Translate

miercuri, 4 octombrie 2017

Neputinta la Dragoslavele in Cupa , stop joc!

Programarea meciurilor din cupa miercurea dupa amiaza este extrem de dificila pentru echipele implicate , mai ales ca fiind zi de munca , e greu sa strangi toti baietii la meci
Totusi altfel o zi  frumoasa de octombrie la Dragoslavele , asa cum a fost in mai toata zona Arges , si un meci ce se anunta spectaculos si echilibrat.
  Din start ambele echipe au fost obligate sa recurga la rezerve , Dragoslavele a inceput meciul in doar 10 jucatori , in timp ce Lerestiul a improvizat maxim si a bagat si portarul de rezerva in teren.
    Meciul a fost unul de slaba factura ,mult sub potentialul celor doua echipe , lipsa de efectiv , dar mai ales terenul au facut ca spectatorii sa tresare doar la primele suturi din lovitura libera , aparate de ambii portari.  Cand pauza parea sa curme chinul celor doua echipe , a venit o foarfeca laterala excelenta a lui Cioaca , care s-a oprit fix in plasa oaspetilor si a animat tribunele 1-0.
  Dupa pauza Lerestiul realizeaza ca joaca totusi cu un om in plus, (dar de fapt cu 3-4 in minus) si apasa pe acceleratie , fortand in terenul gazdelor , dar centrarile inalte sunt prada usoara pentru Calu.
  Dragoslavele joaca cu ambitie dar mai ales cu o deteminare  extraordinara si reuseste sa profite de apatia din jocul Lerestiului , inscriind golul  2  din apropiere 2-0 in min 70. Ultimele 20 de minute sunt o lupta surda a Lerestiului de a se apropria de poarta adversa , Dragoslavele se apara vajnic si chiar daca Branescu are o mare ocazie , Tanase la fel , sau Romel care trece pe langa gol , gazdele castiga mai mult decat meritat , un meci in care au avut ambitia si dorinta necesara pentru a fi invingatori.
 Lerestiul a facut un meci slab , si chiar daca lipsa celor 7 titulari ( Flavius , Iulica , Suseanu , Ilie , Sfart , Vlad Popovici , Radu Marin ) a contat enorm , atitudinea si mai ales exprimare din teren a celorlalti a lasat mult de dorit.
   Frana si Stop pentru Leresti in aceasta editie a cupei , ramane campionatul , duminica meciul cu AS Rucar acasa fiind extrem de importarnt!
      Felicitari prietenilor din Dragoslavele pentru victoria de astazi!!!