A.S. LERESTI 2 - 0 A.S. SPORTING MIHAESTI
A.S. INTER. ANINOASA 1 - 3 A.S. DRAGOSLAVELE
A.S. VIITORUL POIENARI DE MUSCEL 1 - 3 A.S. BALILESTI
A.S. VULTURUL VULTURESTI 1 - 2 A.S. CIMENTUL VALEA MARE PRAVAT
A.S. STOENESTI 1 - 2 A.S. CETATENI
A.S. INTER. COTESTI 3 - 2 A.S. PARTIZANUL VLADESTI
A.S. BUGHEA DE JOS 3 - 3 A.S. SCHITU GOLESTI

Astept informatii de la jocul de la Stoenesti si Bughea, ca si cel de la Cotesti care par sa fi fost foarte interesante

La Leresti , derby-ul pentru locul 3 a adus in fata doua echipe ce se bazeaza pe atac , dovada nr mare de goluri inscrise , asa ca totul arata catre un spectacol interesant.
 Lerestiul a inceput timid , cei ce au atacat fiind oaspetii , care au urcat mai mult in  atac si au pus in pericol poarta adversa. Incet incet jocul s-a echilibrat si au aparut si ocaziile la poarta oaspetilor ratate cu seninatate de Alex Popescu,chiar daca Lerestiul a ramas din minututl 28 in 10 oameni Bogdan Badulescu fiind eliminat pentru cumul de cartonase. Scorul ramane egal pana la pauza.
  Repriza secunda incepe la fel ca prima dar la o pasa in adancime , Alex Popescu speculeaza o eroare a portarului advers si inscrie lejer in poarta goala 1-0.
 Oaspetii acuz a socul si in 5 minute mai primesc un gol la o alta greseala de portar 2-0.
 In 10 oameni si cu un lot limitata Lerestiul face pasul inapoi , si actioneaza pe contraatac, ratand imens prin acelasi Alex Popescu.
 Mihaestiul incearca mai mult , domina dar steril , fara a avea forta sa inscrie si pierde un joc pe care l-ar fi putut controla.
 Un  meci fara gol primit , numai bun de lasat in urma pentru un sezon deosebit , din punctul meu de vedere. Chiar daca Lerestiul nu termina pe locul 3 , invingatoare in ambele jocuri cu Mihaestiul , cred ca merita acest lucru!

REZULTATE PRONO:       2-1-2-2-2-2-1-X