A.S. PARTIZANUL VLADESTI -- A.S. CIMENTUL VALEA MARE = 2-1(1-0)
 A.S. GODENI -- A.S. VULTURUL VULTURESTI =3-3( 2-2)
 A.S. INTER. ANINOASA -- A.S. SPORTING MIHAESTI =1-3( 0-1)
A.S. LERESTI -- A.S. BALILESTI =2-5(1-2)
 A.S. PETROLUL HIRTIESTI -- A.S. BEREVOIESTI =2-3(2-1)
 A.S. CETATENI -- A.S. REAL VLADESTI =2-1( 0-0)
 A.S. SCHITU GOLESTI-- A.S. NEW TIMES CAMPULUNG=3-1( 1-0)
 A.S. DRAGOSLAVELE-- A.S. BUGHEA DE JOS=6-3( 3-0 )
 A.S. FLACARA BOTENI-- A.S. INTER. COTESTI=2-3(2-0)

Asa cum spuneam , o nebunie de etapa , cu rezultate interesante si doua surprize mari , daca nu victoria celor de la Cetateni contra liderului (prima infrangere a liderului in acest sezon) cea a celor de la Bailelesti la Leresti prin proportiile scorului sigur e o mare surpriza, mai ales ca este prima victorie a Balilestiului contra Lerestiului in ultimele 10 sezoane!!
 Egalul Godeniului cu Vulturestiul poate nu surprinde , ca si victoria Parizanului cu Valea Mare sau a celor de la Mihaesti la Aninoasa.
 Hartiestiul a condus la pauza si putea invinge Berevoiestiul dar a pierdut pe final.
 Schitu invinge pe New Times la fel cum Dragoslavele face scor cu Bughea , iar Cotestiul castiga la Boteni asa cum Romel preconiza.

La Leresti primavara si super vreme de fotbal. Gazdele inca cu greutatea infrangerii din intermediara sperau la o victorie linistita in timp ce oaspetii pareau sa nu aiba mari pretentii de la acest joc. Realitatea din teren a fost insa alta cand la inceput de meci , dupa un hent nesanctionat  de ambii arbitrii( central si tusier) oaspetii inscriu cu un sut langa bara de la 10 m 0-1 in minutul 3.
 Lerestiul incepe atacurile si fara o linie de mijloc solida ,sare de constructie si arunca mingi pe varfuri, care incep sarabanda ratarilor prin Badu si Alex in ocazii clare singuri in fata portii. Oaspetii paseaza frumos si trec la randul lor de cateva ori pe langa gol. Lerestiul inscrie la mijlocul reprizei prin Alex Popescu 1-1, iar cand ambele echipe asteptau pauza , la un carambol in careu oaspetii inscriu din nou 1-2.
   Dupa pauza Lerestiul incepe furtunos cu fundasii la centru terenului , dar Balilestiul e periculos pe contraatac si dupa doua, trei ocazii ale Lerestiului , oaspetii inscriu 1-3. Lerestiul cade psihic si  nu mai are puterea si clarviziunea sa inscrie , iar cei care o fac sunt tot oaspetii din penalty  dupa un fault in careu 1-4. ca nebunia sa fie totala , tot Balilestiul inscrie cu 15 min inainte de final cu un sut frumos in vinclu , imparabil 1-5. Golul lui Vasi venit cu 10 minute inainte de final 2-5, nu mai aduce decat alte 3-4 ratari dar ideea generala a fost ca Balilestiul a castigat meritat , a jucat deschis , poate doar scorul , ca si la Mihaesti a fost prea aspru.
 Echipa de astazi:
Sitaru- Marcel Marin , Marica , Boteanu , Bebe( Vize min 73), Parvu , Vasi , Linca,Suseanu , Badu, Popescu
   O premiera pentru Balilesti , prima victorie contra lui AS Leresti!
  Lerestiul sufera in joc , greselile din aparare si ratarile din atac facand ca echipa sa piarda 6 puncte importante cu care acum ar fi fost pe locul 2. Fara o linie de mijloc solida si cu un lot extrem de subtiat , Lerestiul trebuie sa arate ca poate mai mult , asa cum afacut-o in dese randuri!