Translate

joi, 11 aprilie 2013

Nebunie de etapa intermediara- Rezultate etapa 23

Asa cum preconizam , etapa intermediara de azi a adus multe rezultate surpriza ,mai ales din cauza ca echipele nu pot alinia cel mai bun lot.
 Marile surprize au fost la Mihaesti , si Valea Mare, unde ocupanetele locurilor 2-3  nu au reusit sa se impuna.
  Valea Mare a facut un egal nesperat cu Godeniul 2-2, lipsa lui Calu dar si a altor jucatori fiind resimitita de oaspeti.
A.S. INTER. COTESTI -- A.S. PARTIZANUL VLADESTI =3-4( 2-3 )
 A.S. BUGHEA DE JOS - A.S. FLACARA BOTENI =5-2(2-1)
A.S. NEW TIMES CAMPULUNG -- A.S. DRAGOSLAVELE =4-1( 1-0)
 A.S. REAL VLADESTI -- A.S. SCHITU GOLESTI =4-0( 2-0)
A.S. BEREVOIESTI  -- A.S. CETATENI=2-1(0-1)
 A.S. BALILESTI -- A.S. PETROLUL HIRTIESTI =0-2( 0-0 )
 A.S. SPORTING MIHAESTI -- A.S. LERESTI =5-2( 2-1)
 A.S. VULTURUL VULTUREST--I  A.S. INTER. ANINOASA =7-0 (1-0)
A.S. CIMENTUL VALEA MARE --T A.S. GODENI = 2-2(1-2)

La Mihaesti nebunie de meci , goluri multe , spectacol si poate cel mai slab meci facut de Leresti in acest sezon.
 Lerestiul incepe ca o echipa mare si arteaza in primele 5 minute doua ocazii uriase prin Badu ( sut peste de la 6 m ) si Radu sut pe langa. Gazdele echilibreaza si surprinzator inscriu cand mijlocasul stanga scapat singur cu portarul suteaza langa bara 1-0. Lerestiul incearca sa recupereze  si egaleaza prin Alex Popescu di 11m. 1-1 .Jocul curge normal dar cei ce inscriu sunt gazdele prin Ceausu , scapat de langa fundasii oaspeti cu un  sut de la 10m. 2-1 .Oaspetii joaca confuz si nu reusesc sa iasa din pasa proasta pana la pauza.
 Repriza a doua Lerestiul intra cu fundasii la jumatatea terenului cu ideea de a cauta victoria  si rateaza ocazii importante prin Bebe ( sut peste de 3m) si cateva lovituri libere irosite de Alex Popescu , Vasy sau Cata Parvu. Gazdele inscriu pe contraatac cand la o minge deviata din aut extrama gazdelor lobeaza mingea peste portar 3-1. Lerestiul acuza socul dar sta tot sus in atac si este din nou prinsa pe contraatac Radu fiind eliminat la un fault in careu din spate, Executa capitanul gazdelor si scorul devine 4-1.  Cu 15 minute ramase si un om mai putin , Lerestiul incearca sa arate ca nu degeaba e pe locul 3 si ataca furibund , inscriind prin Bebe cu capul .4-2 Cu portarul aproape de jumatatea terenului Lerestiul e din nou prinsa din nou pe contraatac golul cinci fiind identic cu primul. 5-2 si Lerestiul traieste o joie de cosmar la Mihaesti nereusind sa mentina trendul bun din acest inceput de retur.
  Ne cerem scuze antrenorului si suporterilor ce vin cu noi meci de meci,  pentru jocul de azi iar pentru baieti :capul sus!!
Duminica alt meci dificil cu Balilestiul acasa!