A.S. LERESTI -- A.S. VULTURUL VULTURESTI =3-1( 1-1 )
 A.S. PETROLUL HIRTIEST--I  A.S. SPORTING MIHAESTI =3-2( 2-1)
A.S. CETATENI --A.S. BALILESTI=2-0(0-0 )
A.S. SCHITU GOLEST-- A.S. BEREVOIESTI =2-2( 1-1)
 A.S. DRAGOSLAVELE -- A.S. REAL VLADESTI =1-2( 0-1)
 A.S. FLACARA BOTEN--  A.S. NEW TIMES CAMPULUNG=1-4( 0-2)
 A.S. INTER. COTESTI --A.S. BUGHEA DE JOS =1-3( 1-1)

Rezultate interesante si in aceasta etapa a 22-a ( amanata cu o saptamana din cauza vremii ).
  La Vladesti , Partizanul pierde clar cu Godeniul , echipa ce inca tine aproape de primul loc.
 Aninoasa realizeaza o victorie mare contra celor de la Valea Mare.
Hartiestiul vrea sa renunte la ultimele locuri si invinge pe Miheasti acasa , oarecum surprinzator.
 Cetateniul bate pe Balilesti acasa cu 2-0 si revine cu victorie.
Schitu face egal cu Berevoiestiul acasa , si ii scoate de tot pe oapti din lupta pentru locul 3.
 Dragoslavele pierde la limita cu Real acasa si nu reuseste sa faca mai mica distanta dintre primele locuri.
 Boteniul pierde acasa cu New Times si reintra in seria de rezultate negative.
 Cotestiul pierde la randul lor acasa cu Bughea , un adin cele mai imprevizibile echipe.

La Leresti , vreme ideala de fotbal , teren bun si un public numeros la derby-ul pentru locul 3. Un derby onorat de ambele echipe dar mai ales de gazde care au jucat cu ardoare in ciuda limitei de jucatori de care sufera de ceva etape.
  Lerestiul a inceput curajos , cu un prim 11 surprinzator:

Gica , Marin Marcel , Boteanu , Cocos, Bebe, Cata Parvu, Vasi , Linca ,Suseanu , Badu si Radu Marin.

Gazdele incep in atac si la fel ca  in meciul cu Godeni , rateaza nepermis de mult , prin Vasi , Badu sau Radu . Oaspetii prefera sa conserve jocul , iar dupa un 11 m neacordat la un fault clar al oaspetilor in careu la Radu Marin , ies in atac si primesc penalty la un fault inutil al lui Cocos.  0-1 cu toata opozitia portarului.
  Lerestiul reia atacurile iar oaspetii incearca sa intepe pe contraatac dar nu au decat doua oportunitati fara pericol. Reincepe sarabanda ratarilor si spre finalul reprizei Suseanu inscrie cu un sut la coltul lung dupa o pasa a lui Radu 1-1. Pana la final acelasi Suseanu trece pe langa gol dar trage in portar de la 6 m si astfel scorul ramane egal la pauza.
   Repriza a doua are doar o echipa pe teren , singura ocazie a oaspetilor prin min 70 cand atacantul lor scapat singur incearca sa lobeze peste portar dar mingea e deviata in corner. In rest ocazii peste ocazii dar si goluri frumoase venite pe final. in min 75 inscrie Badu la o pasa a lui Radu 2-1 ., iar in min 80 inscrie  si Radu dupa un sut superb a lui Vasi in bara la vinclu,  3-1.
 Pana la final acelasi Badu , Nica ( intrat pe final ) Radu sau Suseanu rateaza sansa de a face diferenta mai aproape de adevarul din teren, scor final 3-1 si Lerestiul trage tare sa recupereze terenul pierdut si sa asigure locul  3.
  Vulturestiul , cu un  singur sut pe poarta din lovitura libera in prima repriza ,( exceptand penalty-ul ) nu putea emite pretentii .