A.S. CETATENI -- A.S. CIMENTUL VALEA MARE =1-0(1-0)
A.S. PETROLUL HIRTIESTI-- A.S. LERESTI =0-4(0-2)
 A.S. INTER. COTESTI -- A.S. DRAGOSLAVELE =0-4( 0-0)
A.S. REAL VLADESTI -- A.S. STILPENI RADESTI=3-1( 1-1)
A.S. SPORTING MIHAESTI -- A.S. SCHITU GOLESTI =3-0(0-0)
 A.S. NEW TIMES CAMPULUNG -- A.S. PARTIZANUL VLADESTI =4-1(2-1)
A.S. BUGHEA DE JOS-- A.S. INTER. ANINOASA =2-1(2-0 )
 A.S. FLACARA BOTENI-- A.S. BEREVOIESTI =3-2( 0-1)

Etapa lejera pentru toate echipele, mai putin pentru Berevoiesti care a pierdut surprinzator la Boteni ( daca cumva nu au facut contestatie). In derby-ul etapei , Real Vladesti a castigat acasa cu 3-1contra celor de la Stalpeni, in rest victorii clare ale favoritelor.

La Hartiesti , Lerestiul s- prezentat ca o echipa frumoasa , cu un lot complet dar si cu un numar mare de suporteri , aceeasi oameni minunati care insotesc echipa de cate ori au posibilitatea!
   Oaspetii  au inceput precaut jocul , fara a lasa gazdele sa se apropie prea mult de poarta. Prin minutul 15, Lerestiul deschide scorul prin Mache , sut pe langa portar 0-1. Gazdele ataca dar fara a pune in pericol poarta Lerestiului , care inscrie din nou in min 25 prin Mos , la o faza creata de el , sut in plasa de la 15m 0-2. Hartiestiul are doua ocazii mari in 5 minute , sut in transversala de la 12m si sut in portar de la 5m, apoi jocul se linisteste, poate doar golul cu capul al lui Alex Popescu anulat pentru ofside fiind mai interesant.
 Gazdele au avut mari emotii deoarece primele doua mingi s-au spart , jocul continuand cu o minge destul de uzata dar care a rezistat pana la final.
  Dupa pauza , pe teren a contat doar Lerestiul , care a inscris prin Badu 0-3, si care a rata ocazii uriase prin Mache , Badu sau Cata Parvu. In prelungiri Mache inchide tabela 0-4 cu un sut de la 40 m peste portar.
 Rezultat meritat pentru Leresti , care leaga in sfarsit 3 victorii , si se simte faptul ca lotul este complet , avand in vedere ca am putut prezentat 5 rezerve.
  Multumim suporterilor pentru increderea si suportul pe care ni-l acorda in fiecare duminica!