A.S. CIMENTUL VALEA MARE -- A.S. BEREVOIESTI =2-1( 1-1)
 A.S. INTER. ANINOASA --A.S. FLACARA BOTENI =1-2( 0-1)
 A.S. PARTIZANUL VLADESTI -- A.S. BUGHEA DE JOS =2-2(0-0)
A.S. SCHITU GOLESTI--  A.S. NEW TIMES CAMPULUNG=2-4(0-1)
A.S. BALILESTI-- A.S. SPORTING MIHAESTI =2-3(2-1)
 A.S. STILPENI RADESTI -- A.S. GODENI =2-2( 1-0)
 A.S. DRAGOSLAVELE--A.S. REAL VLADESTI =4-2(0-2)
A.S. LERESTI -- A.S. INTER. COTESTI =3-0(0-0)
 A.S. CETATENI -- A.S. PETROLUL HIRTIESTI =6-0(2-0)

Toate partidele au fost echilibrate pana la pauza , repriza a doua insemnand in jocurile de la Stalpeni si Dragoslavele , reveniri surprinzatoare, La Dragoslavele gazdele au facut o repriza secunda de vis , revenind de la 0-2 si castigand partida , la fel cum liderul s-a trezit la 0-2 la Radesti si a revenit egaland pana la final, Mihaestiul a revenit la randul lor in repriza secunda castigand la Balilesti in rest rezultate normale de clasament.
  la Valea Mare , Berevoiestiul  arata scaderea de forma , mai ales ca au pierdut si contestatia de etapa trecuta , o noua contestatie venind si la acest joc , de urmarit rezultatul final.

La Leresti , Inter Cotesti a facut o figura frumoasa , reusind in prima repriza sa tina jocul departe de propria poarta si sa puna in pericol poarta gazdelor , desi cele mai mari ocazii le-a avut Lerestiul, prin Badu si Mos cu capul in transversala.
  Repriza secunda debuteaza cu cea mai mare ocazie a oaspetilor , atacantul lor sutand in bara pe langa portar de la 12m. Jocul se intoarece si Lerestiul inscrie printr-un autogol norocos , la o minge centrata de Slaninoiu 1-0.  Descatusate , gazdele ataca si maresc avantajul prin Badu , in vinclu din apropierea portii , 2-0 si oaspetii pierd total controlul jocului , golul 3 , marcat de acelasi Badu pe langa portar la coltul lung , venind normal dupa aspectul jocului.. Lerestiul mai rateaza 3-4 oportunitati pana la final si termina meciul in atac,
  Un joc bun in partea secunda si o serie buna de victorii care ridica moralul  pe final de tur si creste regretul ca s-au pierdut puncte importante in meciuri usoare.